Program WynikiLab

Witamy Państwa na stronie programu WynikiLab. Na stronie tej przedstawiamy program komputerowy wspomagający pracę laboratoriów medycznych.

Program nie jest już sprzedawany.

Cel powstania programu

Głównym celem działania programu jest usytematyzowanie pracy laboratorium medycznego poprzez zapewnienie wygodnego i bezpiecznego sposobu zapisywania, przechowywania oraz wydruku danych pacjentów, badań oraz wyników.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych wraz z późniejszymi zmianami ściśle określa wymogi dotyczące struktury i przechowywania danych wyników badań laboratoryjnych.

Wyniki w internecie

Dodatkowym atutem programu, wyróżniającym go spośród produktów konkurencji jest możliwość przesyłania wyników badań do internetu. Dane przechowywane w sieci internet nie zawierają danych osobowych pacjenta, co ułatwia spełnienie wysokich wymagań ustawy o ochronie danych osobowych.

Jednocześnie wprowadzenie numeru identyfikacyjnego (tzw. TOKEN) umożliwia pacjentom poznanie i wydruk wyników swoich badań bez potrzeby wychodzenia z domu.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych przechowywanych w programie oparliśmy na czterech filarach:

1: Szyfrowanie

Program zapewnia przemysłowy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. Algorytm szyfrujący wykorzystany w programie to Rijndael (AES) 128/256 bit, który uznawany jest za jeden z najlepszych algorytmów kryptograficznych.
Kiedy w programie dane przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, jedynie podanie właściwego hasła może je odszyfrować. Brak znajomości hasła uniemożliwia jakikolwiek inny sposób odtworzenia danych.

2: System uprawnień

W programie zaimplementowaliśmy system loginów i haseł pozwalający na zakładanie osobnych kont dla każdego użytkownika programu. Ponadto każde zalogowanie do programu i wylogowanie po zakończeniu pracy jest odnotowane w tzw. logu pracy.
W celu minimalizacji ryzyka, zwykły użytkownik programu ma mniejsze uprawnienia niż administrator programu.

3: Zdalna archiwizacja

Wychodząc naprzeciw wymaganiom dotyczącym przechowywania danych ustalonym w Ustawie o Ochronie Danych Osobowych, program WynikiLab wzbogaciliśmy o usługę zbiorczego wysyłania danych do internetu.

W przypadku utraty bazy (np. uszkodzenie dysku twardego, kradzież komputera) dane mogą być szybko i łatwo odzyskane poprzez pobranie wcześniej zapisanego archiwum z internetu. Usługa jest bezpłatna dla nabywców programu i ograniczona jedynie szybkością łącza internetowego.

4: Eliminacja danych osobowych

Strategia przechowywania danych wyników w internecie zakłada pominięcie w nich danych personalnych pacjenta. Jedynym wyróżnikiem jest mały fragment numeru PESEL oraz kod dostępu (znany tylko pacjentowi).

Podczas pierwszej wizyty w laboratorium pacjent otrzymuje unikatowy kod dostępu (tzw. TOKEN), który umożliwia pobranie wyników z internetu

Podstawowe możliwości programu

Wygląd programu

Na tej stronie przedstawiono wygląd poszczególnych elementów funkcjonalnych programu

okienko głównewinieta programuszyfrowanie danychrejestracja - etap 1rejestracja - etap 2rejestracja - etap 3formularz badańtabela pacjentówformularz pacjentówdodawanie skierowaniawybór pacjenta do skierowaniawybór badań do skierowańpodgląd wydruku skierowańdodawanie wyników - wybór skierowaniadodawanie wyników - dodawanie wartościszyfrowanie danychprogram w działaniu

Przykładowe dane pacjenta generowane na stronie www można zobaczyć pod tym adresem.

Wymagania programu

Program do pracy wymaga następujących elementów:

Program komputerowy zaopatrzony jest w wygodny instalator, co ułatwia instalację i uruchomienie programu. Program automatycznie instaluje wszystkie elementy niezbędne do pracy.

Cennik

Poniżej zamieszczamy ceny naszego oprogramowania. Podano kwoty netto. Istnieje możliwość instalacji i demonstracji programu w siedzibie klienta.

Wersja próbna (niezarejestrowana) programu może być wykorzystywana bez uiszczania opłat.

Program w dowolnej opcji zakupu nie jest ograniczony czasowo. Wersje abonamentowe zobowiązują jedynie do opłat miesięcznych w okresie trwania abonamentu. Po wygaśnięciu okresu abonamentowego, program pozostaje w pełni funkcjonalny (oprócz wysyłania wyników do internetu). Użytkownik może wykupić opcjonalnie możliwość wysyłania wyników do internetu.

program/usługa cena (netto)
WynikiLab - program (bez ograniczań czasowych) 2 900 PLN
WynikiLab - program w abonamencie rocznym (bez ograniczeń czasowych) 1 500 PLN
WynikiLab - program w abonamencie dwuletnim (bez ograniczeń czasowych) 600 PLN
abonament miesięczny 100 PLN

Licencja pozwala na używanie programu bez ograniczeń czasowych. Każdy nabywca ma prawo do rocznego okresu wsparcia gwarancyjnego obejmującego m.in.:

W celu dokonania zakupu programu, odpowiednią kwotę należy przelać na konto, podając następujące dane:

odbiorca: e-storm.pl
nr konta: 30 1140 2004 0000 3602 4325 4480

W tytule przelewu należy podać nazwę firmy, jeśli w programie została podana inna niż właściciel konta.

Wersja próbna programu

Poniżej zamieszczamy odsyłacz do programu. Po instalacji programu, będzie on działał w tzw. wersji próbnej.

Opis zmian w programie (kolejne wersje) tutaj

Wersja próbna (nieaktywowana) posiada następujące ograniczenia:

Kontakt

Wiele odpowiedzi na pytania mogą znaleźć Państwo na stronie pytań i odpowiedzi.
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres e-mail lub dzwoniąc telefonicznie:
mail: serwis@wynikilab.pl
tel: (+48) 727 667 227

Życzymy bezproblemowego użytkowania programu.
e-storm.pl